İlk Grup Hamburg'ta01 Mayıs 2009

İlk Grup Hamburg'tan Dönüyor
16 Nisan 2009

İkinci grup Hannover'e, Üçüncü grup Hamburg'a Uçuyor5 Şubat 2009
İlk Grup Hamburg'a UçuyorYrd.Doç.Dr. M. Akif KÜTÜK tarafından hazırlanan ve 2008 Teklif Çağrısı Döneminde Leonardo da Vinci-AB Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projeleri çerçevesinde Mühendislik Fakültesi adına sunulan MÜHENDİSLİK ALANINDA ÜLKEMİZE YENİ TEKNİK VE DENEYİMLERİN AKTARILARAK TEKNİK İŞGÜCÜ VASIFLARININ ARTIRILMASI başlıklı proje desteklenmeye değer bulunmuştur. Proje, Mühendislik eğitimini tamamlamış, sanayide çalışan veya iş arayan genç mühendislere yöneliktir. Projeye başvuruda bulunabilecek mühendislerin Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Tekstil ve Üretim mühendisliği dallarından birinden Lisans veya Yüksek Lisans diplomasına sahip olması gerekmektedir.

ÇALIŞAN VEYA İŞ ARAYAN MÜHENDİSLERİ STAJ İÇİN ALMANYA'YA GÖNDERİYORUZProje kapsamında başvuru sahipleri arasından belirlenecek olan yararlanıcı genç mühendisler Almanya’nın Hamburg veya Hannover kentlerinde yerleşik değişik firma ve işletmelerde Mühendislik Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi amaçlı 12 haftalık istihdam programına katılacaktır.

Almanya’da yerleşik proje ortakları bünyesinde haftanın belirli günleri verilecek Almanca dil eğitimi ve halen Almanya’da çalışmakta olan mühendislerce verilecek seminerler genç mühendislerimize kısa zamanda dil ve mesleki alanlarda gelişim imkanı verecektir. Yararlanıcıların ulaşım, konaklama ve iaşe bedelleri proje kapsamında karşılanacaktır. Projeden yararlanan mühendislere katılım sonrasında Avrupa çapında geçerliliği olan Europass Mobility belgesi verilecektir.
Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi